Harley-Davidson® v modelovom roku 2016: vyšší výkon a temnejší štýl
19. septembra 2016

Dark Custom™ rada H-D 2016: pre srdce každého rebela

Nové modely Iron 883 a Forty-Eight 2016 sú v čele rady Dark Custom

MILWAUKEE (23. august 2015) – Začnite s tmavým plátnom. Pridajte výkon a charakter. A potom si ho prispôsobte. Hnutie Harley-Davidson Dark Custom odhaľuje čisté mechanické základy motocykla a zdôrazňuje samú podstatu zážitku z jazdy – cestu za slobodou a vyjadrenie vlastného ja.

V roku 2016 Harley-Davidson posilňuje svoju vedúcu pozíciu v oblasti Dark Custom novými modelmi Iron 883 a Forty-Eight,® ktoré ponúkajú autentický a navyše cenovo dostupný zážitok novej generácii jazdcov. Kované, lisované a opracované do svojej minimalistickej dokonalosti. Modely Iron a Forty-Eight dokonale vyvažujú funkčnosť a štýl, ktorý môže rozhodne inšpirovať k ďalším úpravám.

„Pri modeloch Dark Custom sa zameriavame na krásu základnej stavby motocykla“ hovorí Brad Richards, Dizajnový riaditeľ H-D. „Všetko je o kúzle matíc a skrutiek, ocele a srdca stroja, ktorým je motor Harley-Davidson V-Twin. Dark Custom sa vracia k samotným koreňom štýlu, ale zároveň vyzýva jazdcov, aby sa posúvali vpred, aby z motocykla Dark Custom vytvorili svoj jedinečný model, a to využitím doplnkov, vlastnej invencie alebo svojich zážitkov z jazdenia,“ dodáva Richards.

Iron 883

Inšpirácia jasne čerpá z garážových bobberov minulosti aj súčasnosti. Nový Iron 883 je očesaný a zámerne surový a drsný. Skrátené blatníky, čierna hnacia jednotka a výfuky, dragsterové riadidlá a sólo sedlo evokujú drsnosť bočných mestských uličiek. Kryt vzduchového filtra len potvrdzuje autentickosť tohto motocykla. Bullet-hole detaily na kryte remeňa, kryty výfukov a svorka predného blatníka pripomínajú snahu závodníka vyšperkovať svoj stroj.

Farby a lak modelu Iron 883 boli vybrané tak, aby čo najlepšie skryli prach a špinu mestského prostredia. Stroj je tak ideálny pre jazdcov, ktorí netúžia po záhradnej hadici ani príjazdovej ceste k vlastnému domu.

„Mal som víziu, že stroj bude vyzerať lepšie s trochou špiny a patiny,“ hovorí Dais Nagao, Senior Stylist H-D, ktorý bol hlavným dizajnérom modelu Iron 883. „Je rýchly a obratný a nabáda jazdca, aby podržal plyn. Jazdením môže získať nejaké škrabance. To v továrni vyrobiť nedokážeme. Je to výsada majiteľa a stáva sa súčasťou príbehu každého motocykla,“ vysvetľuje Dais.

Iron 883 je poháňaný motorom 883cc Evolution® V-Twin, vďaka ktorého výkonu sa na semaforoch veľmi nezdržíte. Tmavé predné plávajúce brzdové kotúče dopĺňajú čierne 9-lúčovové kolesá z liateho hliníka so strojovým opracovaním. Tie znižujú neodpruženú hmotnosť vďaka tomu, že spolu vážia 3,5 kg, čo prispieva k väčšiemu pohodliu a lepšej celkovej ovládateľnosti stroja.

Riadenie a ovládanie je ďalej vylepšené novou cartridge vidlicou a emulznými zadnými tlmičmi s progresívnou pružinou, ktorú možno jednoducho nastaviť podľa podmienok na jazdenie a váhy jazdca, a to vďaka špeciálnemu kľúču, ktorý je umiestnený pod sedadlom. Sedadlo spolujazdca v rovnakom prevedení je možné zadovážiť prostredníctvom Harley-Davidson® Genuine Motor Parts & Accessories.

Iron 883 roku 2016 je k dispozícii v štyroch farebných verziách: Charcoal Satin, Black Denim alebo Olive Gold s eagle-and-shield logom na palivovej nádrži či Hard Candy Custom Gold Flake s plameňmi a čiernymi blatníkmi.

Forty-Eight®

Nový motocykel Forty-Eight sa vyznačuje svalnatým vzhľadom. Robustná 130mm široká predná pneumatika je zavesená na 49mm širokej vidlici, ktorá je upevnená masívnymi trojitými hliníkovými úchytmi a svorkou. Klasická arašidová nádrž s objemom 7,9 litra dotvára úzky športový profil a skrátené blatníky odkrývajú pneumatiku. Vyvážený pomer čiernej farby a chrómu má nečakaný vizuálny dopad.

„Nízke riadidlá a dopredu umiestnené nožné ovládacie prvky posadia jazdca Forty-Eight do agresívnej polohy, čo sme doplnili o poriadnu dávku štýlu,“ hovorí Ben McGinley, Industrial Designer/Stylist H-D, hlavný dizajnér tohto projektu. „Veľké predné koleso sa valí ulicou ako parný valec. Oceľový vzduchový filter sme zmenšili a výfukovému systému pridali chróm, čo rozhodne priláka mnoho zvedavých pohľadov na motor, ktorý pôsobí pod palivovou nádržou väčším dojmom. Tento motocykel by som slovami opísal ako funkčný sval,“ upresňuje McGinley.

Palivová nádrž je zdobená pozdĺžnymi pruhmi, pripomínajúcimi štýl 70. rokov, ktorý tak často vidíme na súčasných custom motocykloch. Tieto línie sú aj na iných častiach motocykla, ako je sedadlo, kryty výfukov, zadná rozeta a kryt remeňa. Nové ľahké kolesá z liateho hliníka s 9 lúčmi sú v čiernom prevedení so strojovými odleskami. Kombinácia brzdového/ koncového a smerového svetla je zárukou zachovania čistej línie zadného blatníka.

Nová cartridge vidlica so šírkou 49mm, emulzné zadné tlmiče a progresívne pružiny sú kombináciou, ktorá zaistí prémiovú jazdu, ktorú bude mať jazdec plne pod kontrolou aj v tom najdrsnejšom mestskom prostredí. Kľúč nastavenia tlmičov je pod sólo sedadlom, ktoré bolo upravené pre ešte väčšie pohodlie počas celodenného jazdenia.

Forty-Eight pre rok 2016 je k dispozícii v štyroch farebných variantách: Vivid Black, Billet Silver, Velocity Red Sunglo a Olive Gold. Prevedenie Hard Candy Custom zahŕňa Hard Candy Cancun Blue Flake a Hard Candy Gold Flake.

Nové motocykle a príslušenstvo Harley-Davidson® roku 2016 prichádzajú do autorizovaných dealerstiev H-D práve teraz. Prezrite našu stránku, kde nájdete všetky motocykle modelového roku 2016.

Harley-Davidson Motor Company vyrába customy, cruisery a touringy. Ďalej ponúka kompletnú radu motocyklových dielov, doplnkov a oblečenia značky Harley-Davidson.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *