CVO PRO STREET BREAKOUT JE STELESNENÍM NOVÉHO ŠTÝLU AMERICKÝCH MUSCLE BIKEOV
19. septembra 2016
HARLEY-DAVIDSON odhaľuje nový motor – Milwaukee-Eight™
19. septembra 2016

HARLEY-DAVIDSON ROADSTER 1200 OTVÁRA NOVÚ KAPITOLU HISTÓRIE RADY SPORTSTER

Nový Roadster 1200 je odstrojený až na samotnú podstatu formy a funkcie.

MILWAUKEE (18. apríl 2016) – Nový Harley-Davidson Roadster™ je stelesnením takmer 60 ročnej tradície radu Sportster, odstrojené až na samotný základ ničím nerušenej radosti z jazdy. Jeho doménou sú ulice veľkomiest aj zakrútené horské cesty, silný dojem ale dokáže navodiť aj samotný pohľad na stojace motocykel.

„Od svojho vzniku v roku 1957 sa rad Harley-Davidson Sportster neustále mení a rozvíja a Roadster otvára novú kapitolu tejto histórie,“ hovorí Brad Richards, Director of Styling v spoločnosti Harley-Davidson. „Sledovali sme, ako si majitelia upravujú Sportster v mnohých rôznych smeroch. Nový Roadster je kombináciou rôznych štýlov, ale hlavným zámerom bolo postaviť motocykel primárne orientovaný na jazdcov. Preto má Roadster štíhlu konštrukciu, pôsobivý výkon a perfektnú odozvu pri riadení.“

Nový model Roadster, ktorý je hlavným prvkom súčasnej marketingovej kampane Live Your Legend spoločnosti Harley-Davidson, sa radí do rodiny Dark Custom s minimalistickým dizajnom inšpirovaným klasickými pretekárskymi motocyklami a súčasnú dopytom po jednoduchých strojoch v štýle custom. Profilom pripomína pretekárske motocykle Sportster z obdobia päťdesiatych a šesťdesiatych rokov.

„Chceli sme, aby sa v modeli Roadster premietlo DNA super výkonných motocyklov KHR z päťdesiatych rokov i neskorších Sportsterov upravených pre dragsterové preteky,“ hovorí Richards. „Tieto stroje mali orezané blatníky, malú palivovú nádrž a boli odstrojené až na samotný základ, aby čo najlepšie slúžili pre závodné účely.“

Roadster ponúka moderný výkon vďaka kombinácii nových kolies a pneumatík, špičkových komponentov odpruženia a vzduchom chladeného motora V-Twin 1200 ccm, ktorý disponuje silným krútiacim momentom v strednom pásme otáčok. Päťlúčové zliatinové kolesá s rozmermi 19″ vpredu a 18″ vzadu, boli navrhnuté špeciálne pre tento model a posilňujú jeho vyvážený a atletický výraz.

„Nové kolesá sa inšpirujú klasickým prekladaným usporiadaním a patria k najprepracovanejšom liatym kolesám, aké sme kedy vytvorili,“ hovorí Ben McGinley, Industrial Designer v spoločnosti Harley-Davidson. „Prekladané lúče kolies smerujú von k opačnému okraju kolesa a vytvárajú pútavý vizuálny efekt. Tieto kolesá sú na svoju veľkosť tiež veľmi ľahké, čo prispieva k výbornej ovládateľnosti modelu Roadster.

Odpruženie modelu Roadster je posilnené o novú 43mm obrátenú kazetovú vidlicu s pružinami s tromi stupňami tuhosti, ktorá je upevnená pomocou troch masívnych úchytov. Zadné odpruženie je vybavené tlmičmi plnenými dusíkom s pružinami s tromi stupňami tuhosti a nastavením predpätia. Má väčší zdvih než odpruženie u ostatných modelov Sportster – 114 mm vpredu a 81 mm vzadu. Duálne plávajúce kotúče s priemerom 300 mm na prednom kolese sú zárukou perfektného brzdného účinku. Roadster je ponúkaný s ABS v štandarde.

Roadster sa vyznačuje agresívnou pozíciou jazdcov vďaka nízko umiestneným riadidlám a nožným ovládačom uprostred pod motorom, čo pomáha posunúť váhu jazdca na stred nad 12,5 litrovou nádrž s kultovým tvarom radu Sportster.

Aby sme udržali minimalistický štýl modelu Roadster, je zadný blatník skrátený o 38 mm oproti predchádzajúcim blatníkom využívaným radom Sportster. Dierovaný kryt remeňa a kryty výfukov napodobňujú dierované komponenty použité u závodných strojov pre zníženie hmotnosti. Nízko posadený prístrojový budík o priemere 100 mm obsahuje analógový tachometer s digitálnym otáčkomerom. Zadné smerovky osadené priamo na rám blatníku, nový modul zadného svetla a držiaku registračnej značky a vykrojený tvar sedla podporujú čistý a ničím nerušený dizajn zadnej časti.

„Profil sedla plynulo prechádza do skráteného zadného blatníka,“ hovorí McGinley. „Poťah sedla je prešívaný po vzore koženého oblečenia a zadná časť sedla je tvarovaná ako sedlo spolujazdca, čo zvyšuje všestrannosť modelu Roadster.“

Harley-Davidson Roadster bude v ponuke v štyroch farebných prevedeniach: Vivid Black s tmavým pruhom s textilným vzorom; Black Denim s červeným pruhom; Velocity Red Sunglo s červeným pruhom a dvojfarebný Billet Silver / Vivid Black s vínovým pruhom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *