Dark Custom™ rada H-D 2016: pre srdce každého rebela
19. septembra 2016
Harley-Davidson® spúšťa akciu King of all Test Rides
19. septembra 2016

Harley-Davidson® v modelovom roku 2016: vyšší výkon a temnejší štýl

Iron 883, Forty-Eight – Séria S s motorom Twin Cam 110s – Road Glide Ultra

MILWAUKEE (23. august 2015) – Dva nové modely Dark Custom, najvýkonnejšia cruiserová rada v histórii spoločnosti a široká škála doplnkov a vylepšení v oblasti výkonu a štýlu naprieč celou modelovou radou Harley-Davidson. Taký bude rok 2016 u americkej ikony.

Motocykle Harley-Davidson pre modelový rok 2016 – kľúčové prvky

  • Nový Iron 883 a Forty-Eight® potvrdzujú vedúce postavenie spoločnosti Harley-Davidson v oblasti customov. Modelom nechýba rebelská povaha vychádzajúca z ich minulosti, navyše je doplnená o moderný dizajn a odpruženie, ktoré odľahčí dušu Harley-Davidson.
  • Novej S sérii cruiserov z limitovanej edície nechýba výkon ani poriadna dávka štýlu. Modely Fat Boy® S a Softail Slim® S kombinujú jedinečný lak s legendárnym motorom Screamin´ Eagle Twin Cam 110, takže práve štýl a výkon sú pre nich samozrejmosťou.
  • Pred tým dostupný len pri touringových modeloch Harley-Davidson, dnes však vďaka motoru High Output Twin Cam 103™ , získajú vyšší výkon všetky modely Softail®, čo z nich robí najvýkonnejšiu cruiserovú radu v histórii Harley-Davidson.
  • Touringová revolúcia, ktorú zahájil Projekt RUSHMORE sa vracia v podobe motocykla Road Glide® Ultra.

„Rok 2016 bude pre Harley-Davidson ďalším rokom, ktorý sa zapíše do histórie,“ hovorí Mark-Hans Richer, Senior viceprezident  a marketingový manažér H-D. „Predstavujeme najvýkonnejšiu kolekciu cruiserov v našej histórii, vrátane úplne nových modelov série S. Laťku motocyklov Dark Custom zdvíhame opäť vyššie, a to s novými modelmi Iron 883 a Forty-Eight. Oba sú tým najrýdzejším vyjadrením dizajnu, ktorý sme naštartovali v roku 2008. Rozširujeme našu vedúcu pozíciu v oblasti touringov a vraciame späť model Road Glide Ultra a pozmenený, veľmi populárny model Heritage Softail Classic,“ dodáva Richer.

Duša Dark Custom

Nový Iron 883 je zámerne surový a drsný s moderným dizajnom inšpirovaným garážovými bobbermi, či už zo súčasnej alebo dávnej minulosti.  Úplne nové predné, nastaviteľné odpruženie, ľahšie kolesá a upravené sedadlo zvyšujú pohodlie a sú zárukou lepšej kontroly stroja počas jazdy. Nový Forty-Eight získal svoj hrozivý vzhľad vďaka širokej prednej pneumatike, novým kolesám a masívnej prednej vidlici širokej 49 mm. Ďalšími plusmi sú rozhodne vylepšené zadné odpruženie a poloha jazdca. Retro štýl a perfektný pomer čiernej farby a chrómu má neskutočný vizuálny dopad. Jazdec takisto ocení svižný a obratný Street® hlavne pri jazde po preplnených uliciach veľkomesta, kde mu nebude chýbať potrebná jazdecká istota. Tú si model získal vďaka novému prednému a zadnému brzdovému systému. Podrobnosti si môžete prečítať v samostatnej správe týkajúcej sa modelov Dark Custom.

Najvýkonnejšia cruiserová rada v histórii

Zadné pneumatiky najvýkonnejších cruiserov Harley-Davidson budú prosiť o milosť! Vďaka motoru Screamin´ Eagle Twin Cam 110 sú nové cruisery Fat Boy S a Softail Slim S, rovnako výkonné ako boli v minulosti len modely Custom Vehicle Operations (CVO). Oba z limitovanej edície, plné temného štýlu a ešte hrozivejšieho vzhľadu, ktorý podčiarkuje ich svalnatý postoj. Softail Slim S je dostupný v novom prevedení Olive Gold Denim v army štýle, ktorý vzdáva hold povojnovému obdobiu a garážovým bobberom tej doby. Harley-Davidson tiež dáva jazdcom príležitosť, naplno si užiť projekt RUSHMORE. Vybavil totiž Softail modely roku 2016 motorom High Output Twin Cam 103. Podrobnosti si môžete prečítať v samostatnej správe týkajúcej sa modelov Cruiser.

Tempomat Softail

Novinky modelového roku 2016 v oblasti cruiserov skutočne stoja za to! Vôbec po prvýkrát sú všetky modely Harley-Davidson vybavené elektronickým tempomatom. Elektronické ovládanie tempomatu Harley-Davidson, ktoré umožňuje elektronické ovládanie škrtiacej klapky, je súčasťou štandardnej výbavy modelu Heritage Softail® Classic, Softail® Deluxe, Fat Boy S a Softail Slim S a vo forme voliteľného príslušenstva je k dispozícii pre všetky ostatné Softail modely roku 2016.

Nové odpruženie modelov Sportster

Modely Sportster® pre rok 2016 ovládnu každú cestu, a to vďaka úplne novému prednému a zadnému odpruženiu a vylepšenému sedadlu, ktoré rozhodne prispeje k väčšiemu pohodliu a celkovej kontrole stroja. Nové sedadlá sú vyrobené z prémiových materiálov a majú lepší tvar ponúkajúci väčší komfort. Nanovo navrhnuté Sportster odpruženie kombinuje emulzné tlmiče a nové predné cartridge vidlice. Nitrogenové tlmiče veľmi dobre odolávajú odvetrávaniu oleja a sú vybavené vnútornými ventilmi, 36 mm piestmi a vysoko kvalitným olejom pre lepšiu podporu pri kompresii odpruženia, rýchlou reakciou pri nájazde na malé hrbole alebo zaistením čo najlepšieho kontaktu s nerovným povrchom. Progresívna pružina zadného tlmiča je nastaviteľná pomocou kľúča, ktorý je uložený pod sedadlom. Široké vidlice s kalibrovanými piestmi a progresívne pružiny dodávajú konzistentný pocit behom kompresie a dekompresie odpruženia. Progresívna pružina zadných tlmičov a lepšia ochrana proti odvetrávaniu oleja je zárukou maximálnej odolnosti vidlice a ochrany kolies pri prudkom brzdení.

Road Glide Ultra

Po dvoch rokoch tento model, kedy nebol v ponuke touringovej rady Harley-Davidson, opäť zberá zaslúžené ovocie! Road Glide Ultra je ešte štýlovejší, vyznačuje sa neskutočnou aerodynamikou a ergonómiou pre jazdca aj spolujazdca. Rozhodne sa nedá zaprieť inšpirácia čerpajúca z projektu RUSHMORE – jedinečného, zákazníkmi vedeného projektu, zameraného na rozvoj produktov. Poháňaná neutíchajúcim výkonom motoru Twin-Cooled™ High Output Twin Cam 103™, nová Road Glide Ultra prekoná aj tie najnáročnejšie očakávania, ktoré by kto mal na touringy. Podrobnosti si môžete prečítať v samostatnej správe týkajúcej sa modelu Road Glide Ultra.

Heritage Softail Classic

Kombinácia nostalgického štýlu s moderným výkonom! Model Heritage Softail Classic vás rozhodne v roku 2016 zaujme novým vzhľadom, motorom High Output Twin Cam 103, elektronickým tempomatom v štandardnej výbave a vylepšeným uchytením postranných brašní. Podrobnosti si môžete prečítať v samostatnej správe týkajúcej sa modelov Cruiser.

Nové motocykle a príslušenstvo Harley-Davidson® roku 2016 prichádzajú do autorizovaných dealerstiev H-D práve teraz. Prezrite našu stránku, kde nájdete všetky motocykle modelového roku 2016.

Harley-Davidson Motor Company vyrába customy, cruisery a touringy. Ďalej ponúka kompletnú radu motocyklových dielov, doplnkov a oblečenia značky Harley-Davidson.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *